האתר לזכרו של עמר אל-קבץ

עמר נולד ב-13.1.77 בבית-חולים קפלן ברחובות. עד גיל 3 הוא גדל ברמלה, ואז המשפחה עברה לרחובות. שם הוא גדל, התחנך, למד בבית-ספר היסודי "בכור-לוי" ואחר-כך בתיכון "דה-שליט".
עמר היה ספורטאי בנשמתו. הוא השתתף בחוגי ספורט רבים: כדורגל, כדוריד, טניס, במכבי רחובות שיחק כדורסל עד גיל 16, שחה בסקצייה של בריכת וויסגל ברחובות ויחד עם זאת היה פעיל בתנועת הצופים.
מחניך בתנועה הפך למדריך ובכתה י"ב הוא ריכז את השבט. במסגרת התנועה הוא יצא לפני גיוסו לשנת-שרות באור-יהודה, שם הוא ריכז את השבט.


בנובמבר 1996 הוא התגייס לסיירת גולני. אחרי 14 חודשי שרות בגולני הוא נאלץ לעזוב את היחידה בגלל בעיות ברגליו. הוא נותח באחת מתוך שתי רגליו הפגועות. חצי שנה הוא ישב בבית לצורכי החלמה ושיקום. בעקבות הניתוח הפרופיל הצבאי שלו ירד ל-24 . הוא לא היה מוכן להמשיך את שירותו הצבאי ביחידה עורפית. לאחר מאבק ממושך ועיקש הוא הצליח להעלות את הפרופיל ל-97. (כשרגלו השניה עדיין פגועה)
באותה תקופה ארז גרשטיין שהיה מח"ט גולני קיבל את הפיקוד על היק"ל. עמר עשה הכל בכדי להשתבץ ביחידת זו תחת פיקודו של ארז. לאחר ראיון אצל ארז הוא צרף אותו אליו ליחידה כקשרו האישי.


ב-28.2.99 ערך ארז ביקור תנחומים בית אלמנתו של איש צד"ל בכפר שובעא בלבנון. בדרכה של השיירה חזרה למטולה, לא רחוק מהכפר כאוכבע, עלה הרכב הראשון בשיירה על מטען. כל נוסעי הרכב נהרגו: תת-אלוף ארז גרשטיין מפקד היק"ל, אילן רועה, כתב קול ישראל שהצטרף לסקר את הביקור, סמל ראשון עמר אל-קבץ הקשר והמאבטח ורב-סמל בכיר אימאד אבו-ריש הנהג

POWERED BY קידום אתרים
© 2024 כל הזכויות שמורות למשפחת אל-קבץ